10 Temmuz 2009 Cuma

Reis-i Başkan

Transferi başkan mı yapar, yoksa antrenör mü? Başkan yaparsa tek adamdır, diktatördür! Transferi başkan yaparsa başarılı olmak mümkün müdür? İmkansız! Bizdeki yıllardır tartışılan, geyiği nice Telegol’lerde yapılmış, nice spor programı eskitmiş ve nicelerinin de yayından kalkmasına tanıklık etmiş, ama o hiçbir zaman popularitesini kaybetmemiştir. Sezon başının, ilk haftalarının ve devre arasının transferlerdeki isimler kadar en çok geyiği yapılan konusudur.
Türkiye’de de tartışmasız Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım’dır bu tartışmanın aktörleri. Ben de başka hiçbir sorun yokmuş gibi, acaba hangisi doğrudur diye düşünerekten yaz günlerimi bir bir geçirirken, metroda yakın tarihin en büyük gizeminin galiba sonucunu buldum..
Gazetemi okurken bir haber gördüm ki, tam da sorunun cevabı.. Çiçeği burnunda Ancelotti Zhirkov dışında kadroya eklenen City'li forvet Daniel Sturridge ve Boro'dan alınan kaleci Ross Turnbull hakkında " Kendilerini pek tanımıyorum, oyunculukları hakkında pek bilgim de yok ama kendileriyle çalışabilirim" diyerek olaya benim nazarımda son noktayı koymuştur. Gerçi Zhirkov dışındaki bu iki toraman belli ki uzun vadeli planlama kapsamında alınmış olsa da Ancelotti çapında bi adamdan beklemediğim bi davranış. Tabii Oligark parası yemek de başka bi şeye benzemez hani.
Yine de bu haber Ahmet Çakar’ın kulağına gitmesin ki " Antrenör karışmadan başkanın transferi yaptığı takım başarılı olsun, mayokini giyer metrobüsle Avcılar-Söğütlüçeşme yaparım " demesine sebep olmayayım, maazallah, yüreğim kaldırmaz yine böyle bir gündemi…
P.S: Kadronun 5. yazarı olarak ilk yazımla aranıza hoşgeldim demek istiyorum. Desteklerinizle kısa sürede en sevilen olup editörlüğü almam dileğiyle :)

Hiç yorum yok: